Menu

Ke stažení

Dubice 39, 470 01 Česká Lípa(+420) 487 823 911info@eurotherm-cz.cz

Regenerace panelových domů

Regenerace, revitalizace neboli česky celková rekonstrukce

Regenerace jsou racionální zásahy na základě kvalifikovaných, odborných doporučení tak, aby vynaložené finanční prostředky přinesly požadovaný efekt a dosažená úspora energií byla co nejvyšší. Nejde zde o neřízené postupné opravy spojené s chybami, které již nelze vzít zpět. Celá struktura naší společnosti je znalá a odborně způsobilá pro celkové rekonstrukce panelových domů. Z tohoto důvodu si můžeme dovolit nabízet komplexní služby pro opravy Vašich objektů.

Doporučujeme nejen zateplit

Doporučujeme investorům, kteří uvažují jen o zateplení, řešit opravy panelových domů komplexním a systémovým přístupem. Pokud chcete zateplit Váš dům, je nutné před provedením samotného zateplení objektu vždy provést odstranění vad panelové výstavby. Jestliže neprovedete reprofilaci betonových konstrukcí, ale narušená místa jen schováte pod zateplovací systém, vytvoříte časovanou bombu, kterou jste sice zakryli, ale už nemůžete zkontrolovat, kdy taková bomba vybuchne. V takovém případě se nejedná o úsporu finančních prostředků, ale o hazard se statikou celého domu.

Dále doporučujeme výměnu oken a lodžiových sestav současně se zateplením objektu, a to z důvodu možného poškození zateplovacího systému při jejich dodatečné výměně.

Zámečnické konstrukce například zábradlí je nejvhodnější vyměnit zároveň se zateplením objektu. Původní zábradlí je z části zkorodované a jeho životnost bude zcela určitě kratší než životnost zateplovacího systému. Při dodatečné výměně, které se nevyhnete, dojde k narušení zateplovacího systému v místě ukotvení zábradlí.

Upozorňujeme, pokud chcete vyměnit jen okna

Pokud se rozhodnete pro výměnu starých oken a lodžiových sestav za nové v předstihu před zateplením vašeho domu, uveďte do smlouvy o dílo s dodavatelem oken a lodžiových sestav tuto podmínku:

…vnější pohledová část rámu bude /vidět/ přesahovat minimálně 4cm, aby bylo možno zateplit ostění a nadpraží 3cm polystyrenem, spodní rám okna bude začínat minimálně 5cm od parapetního lůžka, aby plocha pod parapetem mohla být zateplena 3cm polystyrenem s tím, že zůstane prostor pro montáž vnějších parapetů…

Pokud nás kontaktuje zákazník, který už má nová okna a chce udělat nabídku na zateplení objektu, přijedeme na zaměření a zhodnocení stávajícího stavu objektu. Na místě ve většině případů zjistíme, že oknaři nenechali prostor na zateplení ostění, nadpraží a lůžka parapetu. Tento problém již nelze nijak vyřešit. To znamená, že přes všechnu snahu naší firmy, zůstanou na zatepleném objektu tepelné mosty po obvodu všech oken. A to jen z toho důvodu, že si někdo nechtěl přidělat trochu práce, ale možná také proto, že výměnu oken v panelových domech provádějí firmy, které nemají zkušenosti s celkovou rekonstrukcí panelových domů.